Staff

Principal

Mrs Veena Vohra; MEd(1st class Hons), AdvDipTchg, DipEdM

Deputy Principals

Mrs Carol Norton – Curriculum/Teaching & Learning JLC
Ms Jenny Keber – School Operations & Achievement
Mrs Cheryl Hill – Curriculum/Teaching & Learning SLC

Junior Learning Community
Water Studio

Zelda Dammert, LZ1 – Year 1
Stephanie Thompson, LZ2 – Year 1
Ruth Cooper, LZ3 – Year 1

Earth Studio

Lauren Marais, LZ4 – Year 1
John Palethorpe, LZ5 – Year 2
Nadine Fiebiger, LZ 6 – Year 3

Fire Studio

Katie McAra, LZ 7 – Year 3
Celeste King, LZ8 – Year3
Deborah Law, LZ 9 – Year3

Air Studio

Manjula Bhattacharya, LZ 10 – Year 1
Reetu Anand, LZ11 – Year 1
Leigha Falzone, LZ12 – Year 1

Forest Studio

Renuka Lal, LZ 30 – Year 2/3
Kirstin Meehan, LZ 29 – Year 2

Tane Studio

Renlen Bolland, LZ31 – Year 2
Sharon Garimella, LZ32 – Year 2

Senior Learning Community
Wai Studio

Erna Bornman, LZ13 – Year 5
Neetu Ismail, LZ 14 – Year 6
Gina Heo, LZ 15 – Year 6

Whenua Studio

Bill McCutcheon, LZ 16 – Year 4
Wanda Wright, LZ 17 – Year 5/6
Marcella Djongianto, LZ 18 – Year 4

Hau Studio

Ingrid Manickum, LZ 19 – Year 5
Monique Browne, LZ 20 – Year 6
Nicole Dennis, LZ 21 – Year 6

Ahi Studio

Ashlee Morse, LZ 22 – Year 5
Ashika Devanath, LZ 23 – Year 5
Emma Passmore, LZ24 – Year 4

Ngahere Studio

Helen Stevens, LZ 25 – Year 4
Janet Twentyman, LZ26 – Year 4/5

Classroom Release Teacher

Teacher – Mrs Karen Hishey

Music Specialist

Mrs Yun-Pai Hsu,  LZ28

Administration

Executive Secretary/PA – Mrs Sue Kennedy

Receptionist – Mrs Kyra Edwards

Finance/Accounts – Mrs Kathryn Pullar

Library Team – Mrs Sibylle Townsend, Mrs Elise De Silva

ICT Team- Mr Ben Doughney, Mr Mark Chang, Mr Razak Shukor

Caretaker – Mr Marcus Revell

Learning Assistants/Teacher Aides

Mrs Simone Davis, Mrs Jill Rodgerson, Mrs Marilyn Linnow,  Mrs Justine Tuhaka, Mrs Vaishali Manocha,  Mrs Margita Kamsma, Mrs Batool Ali, Ms Mayada Yagot, Miss Emma Swires, Mrs Fidelia Dubash, Miss Hannah Taylor, Ms Tracey Currie, Ms Sally Cutfield, Mrs Z Moussa